W dniach 04.XII – 22.XII 2017r. , w naszym przedszkolu realizowaliśmy optymistyczny projekt edukacyjny: „Zimowy grudzień ocieplony dobrocią”.

Grudzień to wyjątkowy miesiąc w roku. To czas, kiedy poza zastawionym stołem, prezentami
i piękną choinką darzymy się wzajemną troską, życzliwością i dobrocią.    Projekt miał na celu kształtowanie u dzieci cech optymistycznych takich jak: poczucie troski o innych, dobroci i miłości wobec drugiego człowieka. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje ukazujące piękno
Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie przywitały Mikołaja, radośnie bawiąc się i śpiewając. Przygotowały występ dla rodziców: „Zimowa opowieść” na dużej scenie domu kultury. Tworzyły dekoracje świąteczne, śpiewały kolędy i piosenki o tematyce świątecznej. Wspólnie piekły i ozdabiały ciasteczka na  świąteczny kiermasz. Podczas działań projektu dostrzegały różne aspekty dobroci i jej znaczenie w relacjach społecznych. A na zakończenie ugościły serdecznie Panią Zimę i powitały radośnie nową porę roku.

Koordynatorkami projektu były nauczycielki: Joanna Gwioździk i Beata Setnicka.