Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

To na nas dorosłych: rodzicach, dziadkach, nauczycielach i wychowawcach spoczywa obowiązek wyposażenia małego człowieka w taki świat wartości, który pomoże mu lepiej żyć i budować relacje z innymi ludźmi. Dzieciństwoto najlepszy okres, w którym kształtują się istotne elementy osobowości. Dziecko zna świat tylko tak, jak go widzi, słyszy, dotyka. Doskonałym sposobem zrozumienia przez niego otaczającego świata jest właśnie książka , która wzbogaca wiedzę, rozwija intelekt, jest źródłem rozrywki i zabawy.

W naszym Przedszkolu w dniach 16 - 20 .01.2017 roku realizowaliśmy projekt edukacyjny pt. ,,Magiczna podroż z Kubusiem Puchatkiem''. Przewodnikiem po świecie książki został sympatyczny miś o małym rozumku Kubuś Puchatek. Podstawowym założeniem projektu było rozwijanie kontaktu dzieci z książką w taki sposób, by była onadla nich przygodą.

W czasie projektu dzieci poznały z jakich elementów składowych składa się książka ( autor, tytuł, okładka, ilustracje, fabuła, bohaterowie). Poznały mieszkańców Stumilowego lasu ,określając cechy charakteru poszczególnych postaci. W rożnych technikach wykonywały prace plastyczne, które ubogaciły przedszkolny hol. W kolejnych dniach realizacji projektu dzieci wzięły udział w Balu Puchatka. Młodsze przedszkolaki bawiły się w przedszkolu a starsze w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 19 w K-Koźlu. Tańcom,pląsom i zabawom nie było końca.

Wszyscy dobrze się bawili świętując 101 urodziny Puchatka.

Dalszy ciąg projektu obejmował czytanie przez nauczycielki w wszystkich grupach przedszkolnych książki A. A. Milne pt. „Kubuś Puchatek” zwłaszcza podczas relaksacji i odpoczynku podczas,którego dzieci kształtowały nawyk słuchania i opowiadania.W ramach projektu starsze grupy: Kaczeńce, Nasturcje i Maki odwiedziły Bibliotekę miejską , w której miały możliwość przekonać się jak można znaleźć interesującąje książkęi posłuchać historii czytanej przez panią bibliotekarkę, której z zaciekawieniem i wielką uwagą wysłuchały a następnie omawiały jej treść poprzez budowanie poprawnych zdań.

W ostatnim dniu trwania projektu dzieci uczestniczyły w degustacji różnych gatunków miodu, dostrzegając różnice w smaku. Metodą burzy mózgów zastanawiały się skąd się bierze miód?

Na zakończenie przygotowały ,, małe co nieco '' czyli Kubusiowy podwieczorek, który szybko zniknął w ich brzuszkach pozostawiając tylko ślady miodu na policzkach oraz dłoniach dzieci.

Były to dni niezwykle emocjonujące, ogromnego zaangażowania i zainteresowania dzieci.