Dziecko w wieku przedszkolnym przezywa prawdziwie burzliwy rozwój. Zmienia się fizycznie,psychicznie, umysłowo.W różnych systemach oświaty stosuje się odmienne sposoby porządkowania kategorii rozwoju dzieci. W optymistycznym programie proponujemy pięć grup umiejętności:

 

  • Rozwój fizyczny
  • Rozwój intelektualny
  • Rozwój moralny, osobisty
  • Rozwój społeczny
  • Rozwój artystyczny.

Rozwój fizyczny obejmuje coraz większą samodzielność dziecka, sprawność ruchowa i manualną, ogólna aktywność przedszkolaka, kształcenie zmysłów. Rozwój intelektualny to mówienie, czytanie i pisanie, zainteresowania matematyczne, badawcze i ogólna wiedza dziecka. Rozwój moralny to nabywanie podstawowych zasad moralnych, empatia i poznanie własnego ja. Rozwój społeczny to umiejętność współżycia i współdziałania. To również zasady negocjacji i rozwiązywania konfliktów. Rozwój artystyczny to rysowanie, malowanie, występowanie w teatrze, prezentacja , autoprezentacja.

DROGI RODZICU!!!

Kim będzie twoje dziecko gdy dorośnie? Lekarzem?, Nauczycielem?, Malarzem?. Może kosmonautą, może aktorem, a może jeszcze nie wiesz? Może być kim chce, ale musi się uczyć, prawda? Zaczyna już dziś, w przedszkolu, gdzie otrzyma własny "Paszport do kariery". Gdy tylko się czegoś nauczy, nauczycielka w grupie wklei do paszportu dziecka odznakę.Odznaki będzie dziecko zdobywało przez cały okres pobytu dziecka. Z legendą odznak zostaniecie Państwo zapoznani w każdej grupie.Będziecie mogli Państwo na bieżąco obserwować zdobywane umiejętności waszego dziecka.